آ مثل آوار

Capture

فکر میکنی عبور کردی, فکر میکنی گذشتی, فکر میکنی خاک کردی ولی فکر میکنی. ناگهان ملینه از میانه سفرش سه عکس میگذاره از فرودگاه شارل دوگل و .. همه چیز تازه میشه, بوی فرودگاه, صدای زنگی که قبل از اعلانات پخش میشه, خودت خابالوده که با چمدون دنبال خط اق اُ اق میری. وقتی فکر میکنی خیلی مونده به Les Halles جایی که باید خط عوض کنی و شاید بد نباشه چشمت رو ببندی ولی نمیتونی, استرس داری, انگار همه قهوه های دنیا رو خوردی, انگار زمان ایستاده و تو نه گذشته ای داری نه آینده ای, همه دنیا خلاصه شده در تو و این فرودگاه, این قطار و ایستگاه دوما, برای صدمین بار آدرس رو نگاه می کنی, موبایلت به شبکه فرانسه وصل شده, بهت خوش آمد میگه و تهدیدت میکنه چقدر هر پیامکی که بفرستی برات آب خواهد خورد ولی اهمیت نمی دی,  مینویسی رسیدم, مینویسه منم سوار قطارم عزیزم, و دارم میرم زیر دریا, تا تو برسی منم میرسم و …

همه بوها, استرس ها, عشق ها, دیوانه گی ها, پرستیدن ها, رودخانه ها, پل ها, همه چیز زنده میشه, با یک عکس, یا یک عکس سیاه سفید در استوری ملینه, حتی وقتی مدتهاست همه چیز رو خاک کردی ته کمد شالها, در آرشیو اینجا و لبخندی که به تظاهر میزنی. زنده میشه و  روز آخر سال گریه میکنی. نه برای از دست دادن کسی, نه از سر دلتنگی, برای از دست دادن باوری که داشتی, باور کمه برای ایمانی که بهت میگفت عشق از هر قدرتی قویتر است ولی امروز میدونی که نیست. عشق از عقل معاش قدرتنمندتر نیست, عشق از منطق قویتر نیست و در آستانه ورود به سالی که درش چهل ساله خواهی شد این رو میدونی. باید یکسال کمتر از چهل سال زندگی میکردی تا این رو بفهمی..

 

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

3 پاسخ به آ مثل آوار

 1. زینب می‌گوید:

  املای درست “دیوانگی” است.

 2. بهرام می‌گوید:

  عشق همه چیز است، همین متن بهترین دلیلش. “از” و “همه چیز” زیادی بودند.
  :*

 3. عشق قویترین است . بدون شک . دیده ام که از سر اجبار بر سر یک زندگی عمری را می گذارنند اما دیدام که جبر را به خاطر عشق انتخاب می کنند . نمونه ساده بعضی از زندگی ها دور و برم را که بالا و پایین می کنم جز عشق هیچ چیزی را نمی بینم .
  عشق آدم ها را در( بی چون )غرق می کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *