چقدر قانون دست و پاگیرست که حتی یک دوساله هم می‌فهمد

نوشته شده در قسمت : Uncategorized توسط : piaderou

صاحب صدای خودش شده. حتی لحن. دیگر اصواتش شکل صدای همه بچه‌ها نیست. صدای ایلیاست. دیگر متمایز است. می شود وقتی پشت در مهدکودکش ایستاده‌ام تا حاضرش کنند و بیاید تشخیص بدهم بین آنهمه صدا کدام ایلیاست.

حتی لحن هم دارد. امروز با مامانم با تلفن حرف می‌زد. با صدای رسا و بلند. مادرم ازش پرسید دیشب با کوروش بازی کردی صدایش را غمگین کرد و گفت :‌”نه. مامان رفت.” نشان داد که چقدر از رفتن من غمگین بوده است

وقتی ترمز می کنم یا می گویم وای. یا چیزی که نشان از احساسات غلیظ دارد خیلی جدی می‌پرسد :‌مامان چی شد؟  و من خیلی جدی برایش توضیح می دهم که دستم خورد به قابلمه داغ. و او با لحن سوالی می پرسد بوس؟ و من می گویم بله لطفا. و او بوس می‌کند و می‌رود.

امروز برایش “قانون “‌را شرح دادم. گفتم قانون آب بازی در آشپزخانه این است که آب از سینک بیرون نریزد. اگر بریزد بازی تعطیل است. قانون را دوست نداشت. داد و بیداد کرد. گفتم قانون برای ما هم هست. اگر من تند رانندگی کنم ماشین را از من می گیرند. کمی داد زد و من برایش توضیح دادم. و طبعا او گریه کرد. اصرار داشت بی قانون آب بازی کند. رفت در را بست . داد زد قانون نه. قانون نه. بعد از کمی داد زدن سر قانون  اومد بیرون گفت. قانون باشه. فکر کنم یک شهروند قانون مدار دبیگر ه جامعه اضافه شد!

توضیح :‌همه قاف ها را گاف تلفظ می کند

 

 

 

3 نظر

 1. baran گفته است :

  kheily khoob bood. che ghadr khoobe ke az hala hameye in chiza ro yadesh midy.

  lezat mibaram mikhoonamet aida jaan.

  March 12th, 2012 در 4:54 am

 2. gilas گفته است :

  ای جانم آخه… من الان خیلی به نظرم کار سختی میاد این مفاهیم پیچیده رو توضیح دادن. بوسش کن از طرف من.

  March 12th, 2012 در 6:39 am

 3. NEGAR گفته است :

  یادم باشه دیگه موقع امتحان نیام وبلاگت ! بدبخت شدم :s
  تازه کلی از پست هات مونده. نمیدونم من خیلی وقته نیومدم یا شما تند تند آپ میکنی .

  May 28th, 2012 در 5:44 am

دیدگاهتان را بنویسید :